Programda konuşma yapan SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu, “Evlatlarınızı bu vatan içi şehit verdiniz, bizim için çok kıymetlisiniz sizleri burada ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz, hoşgeldiniz” şeklinde konuştu.

Ardından konuşma yapan Sakarya AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan, “SAÜ Rektörlüğüne bu ev sahipliği için teşekkür ediyorum. Her coğrafyadaki kadın kıymetlidir fakat bizim coğrafyamızda kadınlar çok daha değerlidir. Dünyanın birçok ülkesini gezdim fakat Anadolu kadınları hepsinden çok daha farklıdır. Sizler vatanı korurken şehit olan evlatlarımızın annesisiniz. 9 ay karnınızda taşıyıp fedakarlıklarla büyüttüğünüz evlatlarınızı vatanımıza şehit verdiniz. Bugün ülkemizde bu kadar rahat geziyorsak sizin evlatlarınızın sayesindedir. Evlatlarımız dualarımızda bizimle beraber, hepsinin mekânı cennet olsun. Ben birçok şehit cenazesine katıldım çoğu zaman şehit annesinin benden daha metanetli olduğunu farkettim. Her birinizin ellerinden öpüyorum. Türkiye’de yaşamak kolay değil, Türkiye’nin her yerinde şehitlerimiz var fakat biz yeri gelir evladımızı veririz yeri gelir canımızı veririz ama asla boyun eğmeyiz” ifadelerine yer verdi. 8 Mart Dünya Kadınlar gününü de ayrıca kutlayan Erdoğan, şehit ailelerini TBMM’de ağırlamaktan büyük onur duyacağını ilerleyen zamanlarda böyle bir programın yapılmasını düşündüklerini belirtti.


Programda konuşan Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zekeriya Selamet, “Sizin derdiniz bizim derdimiz, sizin sevincimiz bizim sevincimiz. Yapabileceğimiz hangi hizmet varsa 24 saat hizmetinizdeyiz.” dedi.

Sakarya Üniversitesi Personel Lokalinde düzenlenen etkinliğe AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan, SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu, SAÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Abdülkadir Altınsoy, Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zekeriya Selamet, Sakarya AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan ve şehit anneleri katıldı.

Kahvaltı programı, 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle, şehit annelerine çiçek takdim edilmesinin ardından sona erdi.