Hali hazırda 5 bine yakın uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan Sakarya Üniversitesi, fuar alanında bulunan Salon 9’da ziyaretçilerini bekliyor olacak. Öğrencilerin Sakarya Üniversitesi hakkında sorularına cevap bulacağı fuara, 20-22 Temmuz tarihlerinde Türkiye saatiyle 08:00- 20:00 arasında “www.virtualfair-yok.gov.tr” web adresi üzerinden erişilebilecek.

Türk üniversitelerinin tanıtılacağı fuarda, aday öğrenciler 200’e yakın üniversitenin temsilcileri ile doğrudan iletişime geçerek bilgi alabilecek. Ayrıca öğrenciler Türk yükseköğretim sistemi, burslar ve uluslararası öğrenci deneyimlerinin yanı sıra Türkiye tarihi, sosyal ve kültürel değerleri hakkında da bilgi sahibi olabilecek.

Uluslararası Üniversite

110 farklı ülkeden 5 bine yakın uluslararası öğrencisiyle SAÜ, bünyesine kattığı İngilizce lisans ve lisansüstü programlarıyla uluslararası öğrenci kaydında geçtiğimiz yıl büyük bir artış sağladı. Ayrıca SAÜ, kendi YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) sınavını yapan sayılı üniversiteler arasındaki yerini aldı.