Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in daha önce yaptığı “81 ilde 100 noktaya ekmek fabrikası kuracağız ve günlük 1 milyon ekmek üretim kapasitesiyle liselerin çıkışındaki satış büfelerinde vatandaşımızın düşük fiyatla ekmekle buluşmasını sağlayacağız” açıklaması sonrasında Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Sakarya’da üretilecek ekmeklerin bakkal esnafları aracılığıyla halka buluşturulmasını istedi.

 Başkan Akdardağan, “Meslek liselerimizin önemi pandemi sürecinde maske, dezenfektan, önlük gibi ürünlerin üretiminde ne kadar önemli olduğunu hepimiz gördük. Milli Eğitim Bakanımızın okullarda ekmek üretimi yapılacağı yönündeki açıklamasını olumlu buluyoruz. Okullarımızda ekmek üretiminin gerçekleşmesi hem ekonomiye katkı hem de eğitime destek anlamında önemlidir. Yine Bakan Mahmut Özer’in açıklamaları çerçevesinde okullarda üretilecek ekmeklerin okul çevresinde kurulacak satış büfelerinden uygun fiyata satılacağı belirtilmiştir.” Dedi, 

 Başkan Akdardağan, “Bakanlıkça başlatılan çalışmanın detaylarını ilgiyle takip ederken, üretilecek ekmeklerin bakkallar aracılığıyla satılmasını istiyor ve öneriyoruz. Eğer Sakarya’da ekmek üretilecekse, her mahallemiz ve sokağımızda bulunan bakkallarımız aracılığıyla satılmasının daha anlamlı olacağı kanaatindeyiz. Böyle bir girişimin olması halinde esnafımız hareketlilikten nasiplenirken, halkımız da uygun fiyatlı ekmeğe rahatlıkla ulaşabilecektir. Bakkal esnafları olarak bu konuda üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız.” Dedi.